Intrax

Amper 2009

Amper 2009

Je nepsaným pravidlem, že na výstavě AMPER konané v Praze uvádíme na český trh novinky v oboru řízení průmyslových procesů. I v tomto roce jsme odborné veřejnosti představili hned dvě horké novinky, které nepochybně budou významným přínosem pro oblasti řízení průmyslových procesů - průmyslová PC se sběrnicí compactPCI Plus a microTCA.

Na český trh jako první uvádíme průmyslová PC se sběrnicí compactPCI Plus a microTCA.

Sériová sběrnice compactPCI Plus umožňuje připojení několika procesorových karet, což v praxi znamená výrazné zvýšení výpočetního výkonu řídicího systému. Další předností sběrnice compactPCI Plus je možnost připojení několika zařízení s rozhraním SATA/SAS, PCI-e x4 a x16, USB a 1Gb Ethernet, která mohou pracovat současně.

Identické možnosti zpracování dat má systém microTCA s tím rozdílem, že výkon sběrnice microTCA je ještě vyšší – 10Gb. Nepřehlédnutelné jsou možnosti vestavěné diagnostiky řídicího systému. Po zapnutí systému se aktivuje pilotní napájení, kterým diagnostika zjistí počet a typ připojených procesorových karet a periferií napájených ze sběrnice. Provede se funkční test všech karet a následuje kalkulace potřebného příkonu zdroje. Pokud je kapacita zdroje postačující zkontroluje se provozní teplota okolí a jednotlivých komponentů. V případě, že vše vyhovuje provozním podmínkám, následuje automatické připojení systému na hlavní napájecí napětí a zapojení ventilátorů. Aktivace potřebného počtu ventilátorů je automatická, v závislosti na teplotě okolí a teplotě jednotlivých karet. Je-li požadován vyšší průtok vzduchu, vestavěná diagnostika automaticky zvýší rychlost jednotlivých ventilátorů.

V případě výskytu poruchy řídicího systému diagnostika umožňuje na dálku zjistit příčiny. Prostřednictvím některého rozhraní - ethernet, Wi-Fi, GSM, GPRS, EDGE, CDMA, RS232/422/485 lze zjistit aktuální úrovně všech napětí a spotřeby jednotlivých karet. Pomocí této diagnostiky lze zjistit, kdo je výrobcem karty, její typ, výrobní číslo a datum výroby.